Devlet Anaokulları Neden Ücretsiz Değil?

SoruCategory: AnaokuluDevlet Anaokulları Neden Ücretsiz Değil?
rıza Sordu 6 ay Önce

Devlet Anaokulları Neden Ücretli Olarak Eğitim Veriyor. Okul Öncesi Eğitimin Bu Kadar Önemli Olduğunun Bilinmesine Rağmen Milli Eğitim Bakanlığı Devlet Bağımsız Anaokulu Neden Ücretli.

5 Cevaplar
pınar Cevaplandı 6 ay Önce

Devlet anaokulları yemekli olanların ücretli olması doğaldır. Ancak yemeksiz (evden beslenme) olanların ücretsiz olması gereklidir.

hakan Cevaplandı 6 ay Önce

devletin anaokullarının ücretsiz olması gereklidir. yemek olanlardan ücret alınması doğaldır ancak yemeksiz olanlardan ücret alınması yanlıştır.

hüseyin Cevaplandı 6 ay Önce

ücretler bu sene çok artış, bu ücretler ile çocuğu anaokuluna göndermek çok zor.

nermin Cevaplandı 6 ay Önce

Devletin anaokulları ücretsiz olmalı, yemek için ücret alınabilir. anaokulu sayısı acilen artırılmalı, eğitim en azından 4-5 yaş için zorunlu olmalı.

evren Cevaplandı 5 ay Önce

Devletin Okul Öncesi Kurumlarının Gereksinimlerinin Karşılanması Ve Eğitimin Sürdürülebilir Olması İçin Öğrenci Velilerinden Aidat (Ücret) Alması Zorunludur. Aidat Alınması İle İlgili Bu Husus MEB Okul Öncesi Eğitim Ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği (2016)’inde de Dile Getirilmektedir.

Aidat: Çocuğu Anaokulunda Eğitim Alan Ailelerden, Her Ay Düzenli Olarak Anaokulu Yönetiminin Aldığı Para. Bu Para, Çocuğun Okulda Bulunduğu Saatlerde Beslenme Ve Temizlik Giderleri İçin Kullanılmaktadır.

Yapılan Araştırmalarda Anaokulunda Öğrencisi Olan Velilerin Büyük Bir Kısmı, Aidatların Doğru Ve Adil, Yeter Olduğunu Düşünmektedir. Bu Velilerin Toplanan Aidatların Kendi Çocuklarının Eğitimi İçin Harcandığına İnandıklarını Düşünmektedirler.

Cevabınız

16 + 5 =

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.