Anaokulu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

SoruCategory: AnaokuluAnaokulu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
hacer Sordu 6 ay Önce

Anaokulu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Devlet Anaokulu mu Yoksa Özel Anaokulları Mı Tercih Edilmeli. Çocuk Kaç Yaşında Anaokuluna Gönderilmeli.

2 Cevaplar
derya Cevaplandı 6 ay Önce

Anaokulu Seçiminde Öncelikle Okulun İkamet Adresinize Olan Mesafesi, Okulun Hijyen Ve Güvenlik Koşulları, Okulun Sunduğu Beslenme Programı, Okuldaki Sınıf Mevcudu, Okulun Eğitim Sistemi Ve Eğitim Metodu, Öğretmenlerin Deneyimi, Yabancı Dil Eğitimi Var Mı, Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık Var Mı? Gibi Soruları Sormalısınız.
Okul Hakkında İnternet Üzerinden Yapılmış Yorumlara Bakabilir, Daha Önceden Çocuğunu Okula Göndermiş Olan Velilerle İletişime Geçebilirsiniz.
Özel Anaokulu Ücretleri Devlet Anaokullarına Göre Çok Daha Yüksektir. Okul Ücreti Karşılanabilecek İse Özel Okul Tercih Edilmelidir. Ancak Kaliteli Eğitim Veren Devlet Anaokulları Da Vardır.

çiğdem Cevaplandı 5 ay Önce

Veliler Okul Tercihi Yaparken Birçok Değişkeni Değerlendirmek Zorundadır. Okulun Fiziki Yapısı Ve Öğretmen Kadrosu Velilerin Okul Tercihlerinde Önemli Bir Konuma Sahiptir.

Lisanslama: Devlet Kurumu Tarafından Lisanslandırılmış Veya Onaylanmış Mı?

Güvenlik: Uygun Denetimle Güvenli Bir Ortamı Var Mı? Çocuğunuzun İyiliğini Sağlamak İçin Hangi Politikalar Uygulanmakta Ve Önlemler Alınmaktadır?

 Disiplin: Davranış Sorunları İle Nasıl İlgilenir ? Çocuklar Herhangi Bir Şekilde Disiplinli Mi, Öyleyse Nasıl? Çocuğunuz Disiplinli İse Bilgilendirilir Misiniz?

Sınıf Büyüklüğü Ve Öğretmen-Öğrenci Oranı: Sınıf Ne Kadar Büyük? Personel-Çocuk Oranı Nedir?

Saatler: Okul Öncesi Saat Kaçta Başlıyor Ve Bitiyor? Bakım Öncesi Ve / Veya Sonrası Teklif Edildi Mi? Okul Öncesi Ve Bayramlarda Yaz Ayları Açık Mı?

 İletişim: Direktörler Ve Personel İle Açık Bir İletişim Hattı Var Mı? Sorularınız Veya Endişeleriniz İle Kime Gidiyorsunuz?

Günlük Program: Tipik Bir Gün Nasıl Görünür? Hangi Konular, Dersler Ve Aktiviteler Sunulur? Yapılandırılmış Ve Yapılandırılmamış Faaliyetler İle İç Ve Dış Mekan Zamanlarının İyi Bir Kombinasyonu Var Mı?

 Yiyecek Sağlama: Çocuğunuza Hangi Yiyecekler Verilir? Yemek Ve Atıştırmalıklar Var Mı? Ne Tür Yemekler Ve Atıştırmalıklar Sunulmaktadır? Birçok Okul Öncesi, Tüm Ebeveynler İçin Bir Yemek Ve Atıştırma Programı Sunar.

Tuvalet Eğitimi: Çocuğunuzun Tuvalet Veya Kısmen Tuvalet Eğitimi Alması Gerekiyor Mu? Eğer Öyleyse, Hangi Yaşta?

Uyku: Her Gün Şekerleme Veya Dinlenme Zamanı Var Mı? Eğer Öyleyse, Hangi Saatlerde Ve Ne Zaman İçin?

Cevabınız

20 + 3 =

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.